Optymalizacja strony internetowej

Po stworzeniu audytu i akceptacji klienta agencja SEO Katowice zaczyna optymalizować stronę. Optymalizacja strony internetowej to ważny element w całym procesie pozycjonowania, który ma duży wpływ na pozycję strony w wynikach wyszukiwarki. 

Na czym polega optymalizacja strony internetowej?

Optymalizacja polega przede wszystkim na wdrożeniu działań, które spowodują wzrost pozycji danej strony w wynikach wyszukiwania. Google bierze pod uwagę ponad 200 różnych czynników. Jednak niechętnie dzieli się informacjami na ich temat dlatego agencja SEO Katowice tak jak i inne agencje wiedzę bierze z doświadczenia oraz prób. Oto kilka z nich:
  • optymalizacja treści czyli zmiana treści na stronie tak aby zawierały słowa kluczowe na które dana strona chce się pozycjonować,
  • optymalizacja tytułów i nagłówków na stronie czyli uporządkowanie strony tak aby była przejrzysta i wygodna dla czytelników,
  • optymalizacja obrazów czyli ustawienie w każdym obrazie tytułu oraz alternatywnych tekstów,
  • zadbanie aby strona wyświetlała się szybko i była responsywna na każdy rodzaj urządzania.
Po zoptymalizowaniu strony czas na jej pozycjonowanie czyli co miesięczne działania mające na celu podniesienie wartości strony oraz wyższą pozycję w wynikach wyszukiwarki. Ofertę pozycjonowania, którą przedstawia nasza agencja SEO możecie znaleźć na: Pozycjonowanie stron Katowice.